Türkçe Okuma Anlama ve Dilbilgisi Soruları

Egemen Bey, yurtdışına ilaç satan bir büyük bir şirketin sahibidir. Her haftasonu yaptıkları toplantı öncesinde çalışanlarından birisi o gün çok gergindi. Çünkü toplantıda patronları Egemen Bey’e söyleyeceği şeyler onu şimdiden rahatsız ediyordu. Acaba Egemen Bey’e raporunu sunduğunda nasıl tepki alacaktı. Nihayet toplantı başladı ve söz sırası gelince yavaşça koltuğundan kalktı ve kısık bir sesle, çekinerek ilaç gönderdikleri Afrika ülkesinin ilaçların parasını ödeyemediğini ve ayrıca yeni sipariş de veremediğini belirtti.

Egemen Bey birden ayağa kalktı ve bir süre sessizce toplantı odasında yürüdü. Bu esnada toplantıda bulunan çalışanlar Egemen Bey’in sinirleneceğini düşünüyorlar ve nasıl tepki vereceğini tahmin etmeye çalışıyorlardı.

Egemen Bey bir süre sonra koltuğuna oturdu ve masasında bulunan kendi çocuklarının fotoğraflarına bir süre bakakaldı.

Kısa süre sonra Egemen Bey :” Bu ülkenin yetkili kişisine bizden selam söyleyin ve ilaçların parasını istemediğimizi belirtin. Ayrıca yeni ihtiyaç duydukları ilaçları da bir yıl ücretsiz gönderebileceğimizi söyleyin” dedi. O esnada toplantıda bulunan tüm çalışanlar Egemen Bey’i ayakta alkışladılar. Egemen Bey, bu esnada gönderilecek ilaçların bir çok çocuğun tedavisinde kullanılacağı için çok mutluydu.

YUKARDAKİ HİKAYEYİ İYİCE OKUYUP ANLADIYSAN AŞAĞIDAKİ BUTONA BASARAK SORULARI  ÇÖZERSEN MEMNUN OLURUM. UNUTMA LÜTFEN BU TESTLER SAYESİNDE BEYNİN GELİŞECEK VE  DAHA BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ OLACAKSIN.